STRONĘ PROSZĘ OGLĄDAĆ W PIONIE
ENGLISH
SPONSOR KLUBU

Jezioro Wigry i okolica

Stadnina Koni Nad Wigrami położona jest w ważnym punkcie Wigierskiego Parku Narodowego, skąd łatwo dotrzeć do jego najciekawszych miejsc. Liczne szlaki WPN (piesze i rowerowe) dają możliwość zorganizowania wielu malowniczych wycieczek turystycznych.

Rzeka Czarna Hańcza, która przepływa przez Mikołajewo ( siedzibę stadniny) jest miejscem, gdzie są organizowane kilkugodzinne spływy kajakowe z jeziora Wigry do Głebokiego Brodu.
W niedalekim Magdalenowie znajduje się wypożyczalnia wygodnych rowerów, a w Starym Folwarku żaglówek. Pierwszej klasy czystości jezioro Wigry to zachęta dla wędkarzy, ale też dla lubiących pływać i opalać się na brzegu. Nieco dalsza okolica Mikołajewa to Suwalski Park Krajobrazowy a w nim m.in. jezioro Szurpiły z grodziskiem jaćwieskim, najgłębsze w Polsce krystaliczne jezioro Hańcza oraz Cisowa Góra (zwana polską Fudżijamą) niedaleko Smolnik.

Unikatową atrakcją turystyczną są rejsy statkiem po Kanale Augustowskim z niedalekiego Augustowa. Warto odwiedzić też Sejny, Krasnogrudę ( związaną z Czesławem Miłoszem ) czy niedalekie uzdrowisko nad Niemnem - litewskie Druskienniki. Godne zobaczenia jest też multimedialne Muzeum Wigier w Starym Folwarku i dawny Klasztor Kamedułów we niedalekiej wsi Wigry.